Licznik Odwiedziń

000309261
Dzisiaj
W tym miesiącu
Łącznie
29
4563
309261

Twój adres IP 54.158.21.176
Dziś jest: 2017-09-24 01:16:09

Witamy Serdecznie...

Wymysłowice, niewielka wieś sołecka w północnej części gminy Strzelno w powiecie mogileńskim województwie kujawsko-pomorskim. Położona jest pomiędzy wsiami Ciechrz i Markowice. Liczy 159 mieszkańców i powstała z wyodrębnienia folwarku Gaj z dóbr Markowice. Dawniej była to prawdopodobnie wieś Barcice. W 1945 r. w wyniku parcelacji powstała wieś chłopska. W niej duży nowoczesny zakład produkcyjny Firmy Sanplast zatrudniającej kilkuset mieszkańców Strzelna i okolic. Duże gospodarstwo rolne, którego część gruntów znajduje się w obszarze wsi Markowice oraz kilkanaście mniejszych gospodarstw. Nowo wybudowana świetlica wiejska, sklep spożywczo-przemysłowy. Na gruntach wsi duża słupowa elektrownia wiatrowa. Zabudowa z lat 50-70 XX w. i współczesna. Po byłym folwarku spichlerz, obora przebudowana na magazyn zbożowy i dom administratora, wszystkie z końca XIX w. W centrum wsi kapliczka przydrożna poświęcona Matce Bożej. W pobliskim lesie „Kobylarz”, stary prywatny cmentarz właścicieli Markowic i Wymysłowic oraz wyznawców ewangelickich z tych miejscowości.

 

nazwa: 
poczta: 
kod pocztowy: 
region: 
podregion: 
wieś sołecka:
Wymysłowice
Strzelno
88-320
Wielkopolska
Kujawy
tak
               GPS  SZER.  - N52° 41' 33.1357"
         DŁ.      - E18° 11' 34.7033"

Google:   szer.  -   52.69253769                     
                 dł.   - 18.19297314

 

 2

 

Inforamcje

 • Memoriał prof. Józefa Bączkowskiego [zdjęcia]

  Memoriał prof. Józefa Bączkowskiego [zdjęcia] W hali I LO w Inowrocławiu odbył się mecz przyjaciół i sympatyków Kasprowicza, który zainaugurował 28. memoriał prof. Józefa Bączkowskiego.

 • Cyrk Korona w Inowrocławiu [zdjęcia]

  Cyrk Korona w Inowrocławiu [zdjęcia] Cyrk Korona rozłożył się przy ul.Wierzbińskiego koło hali widowiskowej-sportowej OSiR w Inowrocławiu. Spektakl rozpoczął się o godz. 17.30.

 • Kobiety z gminy na kongresie w Poznaniu [zdjęcia]

  Kobiety z gminy na kongresie w Poznaniu [zdjęcia] Występ Chóru Czarownic w halkach oraz koncert, w którym wystąpiła Gaba Kulka i Jan Młynarski zrobiły największe wrażenie na kobietach z gminy Inowrocław, które po raz trzeci wzięły udział w Kongresie Kobiet.

 • Inowrocław w…. Magazynie Śledczym?

  Inowrocław w…. Magazynie Śledczym? Wygląda na to, że niebawem o Inowrocławiu znów będzie głośno w ogólnopolskich mediach, gdyż redaktorzy programu TVP 1 Magazyn Śledczy Anity Gargas gościli w Inowrocławiu w minionym tygodniu przez dwa dni zbierając materiały, rozmawiając m. in. z radnymi i mieszkańcami[…]

 • Walka na rakiety zakończona

  Walka na rakiety zakończona Paweł Cichorz mistrzem XV Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego Gniewkowo CUP. Przez całe niemal lato na trzech kortach w gminie Gniewkowotoczyli boje tenisiści.