Licznik Odwiedziń

000341102
Dzisiaj
W tym miesiącu
Łącznie
73
4482
341102

Twój adres IP 54.196.213.0
Dziś jest: 2018-02-20 11:36:04

Dnia 18.09 odbyły się Dożynki Wiejskie zorganizowane przez Rade Sołecką i KGW. Zaproszeni byli rolnicy naszej wsi oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy wraz z Burmistrzem Strzelna. Początek całej uroczystości rozpoczął pochód, który zaczęto przy figurze Matki Boskiej, a zakończono przy scenie. Potem każdemu rolnikowi wręczano wieńce wraz z przyśpiewką, którą wykonywały młode gospodynie z naszej wsi. Po oficjalnej części dożynek podano obiad przygotowany przez nasze gospodynie, dla zaproszonych gości i rolników.
Na koniec dnia odbyła się długo oczekiwana zabawa taneczna, na której można było się bawić do samego rana.

W sierpniu uczestniczyliśmy także na imprezie z okazji Dnia Pomidora w Jeziorach Wielkich. KGW w Wymysłowicach reprezentowały Wioleta Wojasińska, Ewa Hełminiak oraz Magdalena Nowak.

Nasze Koło Gospodyń Wiejskich dnia 21.05.2011 uczestniczyło w targach rolnych w Bielicach. Wystawiony był stół reprezentowany przez wszystkie koła z gminy Strzelno. Na stołach znajdowały się różne produkty np. sałatki warzywne, placki, chleb ze smalcem, ogórki kiszone, rogale, nalewki i inne tradycyjne potrawy wiejskie. Wszystko zostało przygotowane i zrobione przez gospodynie domowe. Gmina Strzelno zdobyła I miejsce. Z Wymysłowic na targi pojechała p. Wojasińska, p. Franczak oraz p. Hełminiak.

Dnia 28.05.2011 o godzinie 16:00 w świetlicy wiejskiej odbyła się impreza związana z DNIEM DZIECKA. Sołtys, Rada Sołecka oraz członkowie KGW zorganizowali dla naszych dzieci wiele atrakcji. Były zawody sportowe, przejażdżki bryczką, którą powoził p. Wachowski. Była też wata cukrowa, kiełbaski z grilla oraz słodycze dla najmłodszych. Na koniec imprezy dzieci otrzymały drobne upominki.