Licznik Odwiedziń

000341152
Dzisiaj
W tym miesiącu
Łącznie
123
4532
341152

Twój adres IP 54.196.213.0
Dziś jest: 2018-02-20 11:44:18

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzę wszystkim mieszkańcom Wymysłowic pomyślności i radości ze spędzonych chwil w gronie rodzinnym,wyciszenia i spokoju,odpoczynku by w roku 2014 podjąć nowe wyzwania i spełnić wszystkie swoje marzenia.

W niedzielne popołudnie,15 września odbyły się dożynki sołeckie w naszej wsi.Tradycyjnie były występy artystyczne,naszej uzdolnionej społeczności.Chór przyśpiewkowy został wzmocniony dwoma męskimi głosami,a Dinozaury grały na trzy saksofony,akordeon, gitara basowa i perkusja,oczywiście prawdziwa. Grochówkę i obiad dla gości przygotowały dziewczyny z KGW z Władzią na czele. Największą atrakcją były wyścigi traktorów gdzie sensacyjnie wygrała trzycylindrowa "renówka" Marka, pokonując o wiele mocniejsze "Zetory" Jeszcze raz sołtysowi i radzie sołeckiej, udało się stworzyć wspaniałą imprezę, o niepowtarzalnym klimacie,która trochę ubarwiła szare życie wiejskie.Sołtys dziękuje tym wszystkim,ktorzy poświęcili swój prywatny czas, by mu pomóc w organizacji dożynek. Zdjęcia w galerii

W niedzielę pożegnaliśmy naszego proboszcza Lucjana,oraz ojców oblatów.Było nam żal i czuliśmy rozgoryczenie decyzjami,które zapadły gzieś w Gnieżnie i Poznaniu.92 lata Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej u nas byli w Markowicach,czuliśmy się parafią wyróżnioną przez ich obecność tutaj.Przetrzymali sanację,faszyzm,komunizm ale z nowym ustrojem gdzie rządzi pieniądz nie dali sobie rady.Boję się,że może to być poczatek końca naszej perełki Kujaw,chcę się mylić.Zdjęcia w galeria-z życia wsi

   Dnia 8 września w Strzelnie odbyły się dożynki gminne.Mieliśmy tam swoją reprezentacje,nawet dość dużą jak na naszą wioskę.Wieniec upleciony przez starsze i młodsze gospodynie niósł Franek Kaszyński wraz z Jadzią Samulską i Danką Franczak.Przy wyjściu z kościoła chlebem dożynkowym częstowała Wioletta Matczak,przewodnicząca KGW. Magda i Slawek Zaćmińscy zostali wyróżniającymi się rolnikami z naszej wsi,a pani Anastazja Franczak, podczas festynu ludowego zaprezentowała swoje obrazy wykonane haftem krzyżykowym. W zespole seniorów ludowe przyspiewki prezentowały Danuta Lewandowska i Jadwiga Wachowska. Było też chłodne piwko i niezła grochówka.Na zakończenie wystąpił Kabaret Koń Polski,kto nie był niech żałuje.Zdjęcia w galerii.

Rada Sołecka wraz z Sołtysem zorganizowała naszym dzieciom w Boże Ciało Dzień Dziecka.Były różne smakołyki,które pomagały przgotować członkinie KGW,napoje oraz paczki,które ufundowala firma Sanplast.Były też inne atrakcje na terenie wokół świetlicy lecz niestety ze względu na padający deszcz nie można było ich zrealizować,dlatego w najbliższą niedzielę tj 9.06.2013 o godz.16.00 Sołtys zaprasza wszystkie dzieci z Wymysłowic,wraz z rodzicami lub opiekunami na dokończenie imprezy.Miejmy nadzieję,że tym razem pogoda dopisze.